Egalitate pentru selecționata de tineret a Moldovei în meciul cu Belarus

Selecționata de tineret ale Moldovei a remizat, scor 2-2, în meciul cu Belarus din cadrul preliminariilor CE 2019.

Conduși la pauză cu 0-2, tricolorii au revenit în repriza secundă și au egalat prin Eugen Oancea și Vitalie Damașcan.

Moldova U-21 – Belarus U-21 2-2
Marcatori: Oancea (56), V.Damașcan (75) – Ebong (23), Shevchenko (34)

Moldova U-21: Tîmbur, Craciun, A.Macrițchii, V.Macrițchii (Țurcan, 67), Marandici, Oancea, Stînă (Cojocaru, 58), Svinarenco, Bejan (Dragan, 75), Caimacov, Damașcan
Antrenor: Serghei Cleșcenco

Belarus U-21: Scherbitsky, Ivanov, Volkov, Ebong, Klimovich, Antilevski, Berezkin, Shevchenko (Lisakovich, 57), Pavlovets (Lukashevich, 65), Sedko (Gromyko, 81), Shvetsov
Antrenor: Lyudas Rumbutis

Arbitru: Giorgi Kruashvili, asistenți: Giorgi Elikashvili, Levan Todria, al 4-lea oficial: Georgi Vadachkoria (toți, Georgia)

Cartonașe galbene: Caimacov (39), Ebong (55), Lisakovich (59), Bejan (69), Craciun (77), Oancea (79)

Pentru echipa naţională de tineret a Moldovei urmează duelul cu San Marino din cadrul preliminariilor CE 2019. Partida va avea loc luni, 10 septembrie, la CSR Orhei cu începere de la ora 17-00.